Wycieczka do Miśni i na zamek Stolpen

W ramach III Dni Kultury Niemieckiej w III LO, 18.10.2014 r. odbyła się wycieczka do Niemiec. Była ona początkiem długotrwałego projektu międzynarodowego pt. „Hrabina Cosel” i obejmowała zwiedzanie Muzeum Manufaktury Porcelany w Miśni oraz zamku Stolpen, miejsca prawie półwiecznego przymusowego pobytu hrabiny.

Celem wycieczki było także poznanie wspólnej polsko-saksońskiej historii, twórczości wielkiego polskiego pisarza Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz historii związanej z początkiem produkcji porcelany w Miśni. Tym razem mogliśmy zobaczyć miejsca niedostępne zwiedzającym, np. pracownie artystyczne, pokazy „tworzenia” pełnych przepychu naczyń i wspaniałych figurek porcelanowych.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pod opieką pań Elżbiety DawidowiczJolanty Wiktorko oraz pana Adriana Gnilki, wychowawcy klasy 1b, której uczniowie tworzyli najliczniejszą grupę zwiedzających.