Dzień Kobiet z PCK

8 marca 2022 roku odbyła się ogólnopolska kwesta uliczna na rzecz „Pomocy dla Ukrainy”. W kweście wzięło udział między innymi 31 wolontariuszy z III LO w Świdnicy – głównie uczniowie z klasy 3 d oraz członkowie Grupy SIM PCK. Razem zebrano około 3700 złotych – pieniądze zostaną przekazane na potrzeby kobiet i dzieci z Ukrainy. Organizacją kwesty oraz jej rozliczeniem zajęły się p. Teresa Borek – kierownik Biura Rejonowego PCK w Świdnicy oraz p. Mariola Makarska-Janicka i p. Agnieszka Guziak. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom . Szczególne podziękowania dla Oleksiya Iakusheva z klasy III c, który na co dzień pomaga jako wolontariusz w Centrum Organizacji Pozarządowych na Długiej 33. Pamiętajcie – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!