Klasa przygotowawcza aktywnie

Posted on cze 15, 2022 in Aktualności

W ostatnich dniach klasa dla uczniów z Ukrainy uczestniczyła, wraz z polonistką Agnieszką Polak oraz panią Zoryaną Król, w ciekawych zajęciach. Były to lekcje języka polskiego w terenie, na świdnickim rynku oraz w Parku Centralnym. Młodzież działała twórczo, pisząc dialogi sytuacyjne, fraszki na zadany temat oraz rysując wybrane obiekty. Było kreatywnie i wesoło.

Celem drugiego wyjścia klasy poza szkołę były warsztaty w Dolnośląskiej Fundacji Onkologicznej, której siedziba mieści się w ratuszu. Tym razem poważniej, ale niezwykle interesująco, bo rozmowy dotyczyły chorób, szczególnie nowotworów, i związanych z nimi traum, lęków, trudności. Jednak prowadzące zajęcia, pani psycholog Daria Rusiecka oraz pani Asia Gadzińska, mówiły przede wszystkim o sposobach niepoddania się chorobie i zdrowym myśleniu.

Bardzo dziękujemy za dużą dawkę wiedzy i pozytywnego flow.