Integracja polsko-niemiecka w Trójce

Gościliśmy w murach Trójki niemiecką młodzież z „Beethoven Gymnasium” w Bonn. Młodzi ludzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, rozgrywkach sportowych i integrowali się podczas lekcji języka angielskiego. Uczniowie naszej szkoły oprowadzali swoich rówieśników zza Odry po najciekawszych miejscach w Świdnicy – Kościół Pokoju, Katedra, Wieża Ratuszowa, Rynek oraz piękne świdnickie parki, świetnie się przy tym bawiąc. Podczas wizyty nasi uczniowie mieli okazję doskonalić znajomość języka niemieckiego i angielskiego, a także nawiązać nowe znajomości. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, które nastąpi prawdopodobnie w marcu przyszłego roku, w Bonn. Koordynatorem spotkania była p. Agnieszka Guziak.
Serdeczne podziękowania za pomoc p. Magdalenie Lasockiej, p. Kamie Karst, p. Beacie Głowackiej oraz p. Michałowi Sawce i oczywiście naszym uczniom.