Konkurs Sztuka Teatralna

1. Przedmiotem konkursu jest dramat o szeroko rozumianej tematyce współczesnej , nigdzie dotąd niepublikowany i nienagradzany, będący oryginalnym dziełem autora (adaptacje nie będą przedmiotem konkursu).
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ze szkół gimnazjalnych ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych (+19 lat).
  3. Utwór wydrukowany i podpisany, opatrzony pieczątką instytucji patronującej należy złożyć lub przesłać z dopiskiem „konkurs na dramat” na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica.
    Dramat (napisany czcionką Times New Roman, rozmiar czcionki 12), powinien liczyć maksymalnie 10 stron w przypadku uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, oraz maksymalnie 20 stron w przypadku licealistów i dorosłych.
    Dramat należy nadesłać lub dostarczyć do 3 czerwca 2015.
    Decyduje data stempla pocztowego.
  4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez jury w czerwcu 2015.
  5. Jury przyzna 3 główne finansowe nagrody konkursu – I w kategorii szkół gimnazjalnych, I w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, I w kategorii dorosłych (po 400 zł każdej kategorii), dodatkową nagrodą będzie wystawienie dramatu przez grupy warsztatowe.
  6. Jury zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.
  7. Utwory nieodpowiadające powyższym warunkom nie będą przedmiotem oceny jury.
  8. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.
  9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania nagrodzonych dramatów bez zgody autorów.