„Kulturowy pomost” III LO- Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu


14 kwietnia 2014r. we Wrocławiu odbyło się zainicjowane przez panią profesor Agnieszkę Guziak spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Filologicznej. Owocem przeprowadzonych rozmów ma być ciekawie zapowiadająca się współpraca między szkołami. Już niedługo uczniowie naszego liceum będą mogli skorzystać z bogatej oferty wrocławskiej uczelni. Przed nami warsztaty językowo – kulturowe w siedzibie WSF w ramach Europejskiego Dnia Języków, seminarium śląskie organizowane we współpracy z niemieckim stowarzyszeniem kulturalno – edukacyjnym Haus Schlesien. Uczelnia obejmie także patronatem podejmowane w III LO działania; możemy spodziewać się interesujących zajęć i wykładów w czasie corocznych Dni Patronki oraz Kalejdoskopu Cooltury. Na razie każdy uczeń zainteresowany językiem niemieckim i kulturą naszych sąsiadów może skorzystać z udostępnionych materiałów e-learningowych. Zapraszamy wszystkich chętnych.