Pryma Voce na obchodach 74 rocznicy Katynia

Są miejsca i daty w naszej historii, o których zapominać nie wolno. Dlatego mimo zimna jesteśmy obecni… pamięć jest potrzebna… wszystkim. Pod dębem katyńskim zgromadziło się z tego powodu wiele osób: duchowni, władze miasta i powiatu, rodziny katyńskie, środowiska kombatanckie, harcerze, posłowie, radni oraz uczniowie świdnickich szkół, bo Sprawa katyńska, to próba naszych sumień. To lekcja przeszłości. To symbol, o którym nie można zapomnieć. Powinniśmy przebaczyć, nie możemy dążyć do zemsty, ale musimy o nim pamiętać – jak mówił harcmistrz Piotr Pamuła.