3 września 1946, czyli na początku było… Liceum Pedagogiczne

Aby opowiedzieć o tym zdarzeniu, warto odwołać się do historycznego źródła. A chyba trudno znaleźć lepsze niż to, które pozostawił nam nieodżałowany (zmarł w maju 2019 r.) Edmund Nawrocki – świdnicki historyk i przez 35 lat nauczyciel tej wyjątkowej szkoły.

Obszerny materiał przywołujemy za znanym portalem Świdnica – Moje Miasto – artykuł niezwykle sugestywnie i rzetelnie oddaje pierwsze lata działalności LP, a i problemy w nim przedstawione, jakby… znajome. Cóż historia kołem się toczy.

Historia Liceum Pedagogicznego w Świdnicy – lata 1946-48

Jeśli w archiwach rodzinnych zachowały się zdjęcia lub opowieści z tamtego czasu, prosimy o informację w komentarzu na stronie wydarzenia na Facebooku lub kontakt ze szkołą.

Wrzesień 1946 r. – Grono i młodzież Liceum Pedagogicznego w Świdnicy.

 

Ulica Kościelna 34 – Sala gimnastyczna (z 1876 roku) i budynek główny nr 32 (z 1865 roku) ówczesnego Liceum Pedagogicznego. Obecnie III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.