Mamy świetną wiadomość! Uczeń III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy zakwalifikował się do etapu centralnego 55. Olimpiady Biologicznej. Do finału tej prestiżowej olimpiady dostało się tylko 94 uczniów z całej Polski – w tym Mikołaj Cencelewicz.
Przed nim jeszcze najtrudniejszy etap. W finale uczestnicy zmierzą się z trzema wyzwaniami: testem teoretycznym, egzaminem praktycznym oraz obroną własnej pracy badawczej. To już prawdziwa naukowa przygoda – wymagająca wiedzy, dokładności i pasji do odkrywania świata biologii.
Cieszymy się z tego sukcesu i mocno trzymamy kciuki za dalsze zmagania w finale! Powodzenia!
Opiekunką Mikołaja jest Pani Profesor Beata Szumska.

