Turystyczna Trójka

Uczniowie: Aniela Lasocka, Martyna GmyrekGracjan Czapla i Stanisław Piekarz z klasy III d oraz Karolina Tyńska z klasy III a, wzięli udział w eliminacjach powiatowych 52. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, które odbyły się 28 marca na terenie Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy.
W konkurencjach turniejowych brało udział 12 drużyn ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zespół z III LO w Świdnicy pod opieką p. Marioli Makarskiej-Janickiej zajął IV miejsce
w kategorii szkół ponadpodstawowych.
Turniej składał się z kilku konkurencji: test wiedzy (turystycznej, topograficznej, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym), turystyczne ABC (rozpoznawanie roślin chronionych, zabytków, skał i minerałów + mini gra terenowa InO) oraz turystyczny rower i samarytanka. W obu kategoriach wiekowych wygrały drużyny z Koła Turystycznego „To Tu To Tam” przy MDK Świdnica – w jednej z nich byli Karolina Tyńska i Stanisław Piekarz, którzy awansowali do eliminacji wojewódzkich.
Gratulujemy wszystkim zespołom i trzymamy kciuki za najlepsze drużyny w Finale Wojewódzkim 52. OMTTK PTTK.
Do zobaczenia na szlaku!