Krzesło. Co to? Metafora! – to tytuł spektaklu, którego premiera odbyła się 16.04.2026 w auli III LO. Udział w nim wzięły uczennice klasy 1a: Hanna Zdunik i Alicja Leszek, 2a: Antonina Alenowicz, Katarzyna Wierzbicka, Anna Chudziak, 3a: Natalia Urbaniak, Emilia Dymitruk i Sarah Ngoli. Dziewczyny uczęszczały po lekcjach na zajęcia koła teatralnego, gdzie wspólnie z reżyserką i opiekunką, Panią Małgorzatą Ochenduszko, budowały inscenizację z elementów teatru lalkowego i dramaturgicznego, improwizacji oraz scenariusza napisanego przez opiekunkę koła. Dzięki kreatywnej i wytężonej pracy udało im się stworzyć przedstawienie, za które w czwartkowe popołudnie otrzymały oklaski na stojąco. Spektakl został również pokazany 27.04.2026 całej społeczności III LO. Scenografię do spektaklu wykonały Hanna Zdunik i Sabina Kuper.
