Czy nieśmiertelność zaszkodziłaby ludzkości? Uczniowie Skłodowskiej debatowali o przyszłości!

25 maja odbył się Szkolny Turniej Debaty Oksfordzkiej w języku angielskim. W eliminacjach zmierzyły się cztery drużyny, które debatowały nad niezwykle intrygującą tezą:
„Uważa się, że dążenie do biologicznej nieśmiertelności przyniosłoby ludzkości więcej szkody niż pożytku”. It is believed that the pursuit of biological immortality would do more harm than good for humanity.

Uczniowie prezentowali swoje argumenty w języku angielskim, analizowali różne perspektywy, odpowiadali na kontrargumenty i prowadzili dyskusję na bardzo wysokim poziomie.

W wielkim finale dwie najlepsze drużyny zmierzyły się z kolejnym fascynującym zagadnieniem:
„W przyszłości powrót do natury stanie się najwyższym luksusem dostępnym wyłącznie dla najbogatszych członków społeczeństwa.”In the future ‘returning to nature’ will become the ultimate luxury accessible only to the wealthiest members of society.

Debata była niezwykle wyrównana, a o zwycięstwie decydowały siła argumentów, trafność przykładów i umiejętność przekonywania.

Zwycięska drużyna:

  • Artur Bernacki
  • Zofia Stołycia
  • Zofia Sadkowska
  • Julia Uczkuronis
  • Martyna Korkiewicz

Serdecznie gratulujemy!

To była prawdziwa przyjemność słuchać młodych ludzi, którzy z pasją, odwagą i kulturą dyskusji podejmują tematy dotyczące przyszłości świata. Właśnie takie doświadczenia rozwijają krytyczne myślenie, umiejętność argumentacji i otwartość na różne punkty widzenia.
Wielkie brawa dla wszystkich uczestników turnieju:
Hanna Pawłowska, Oliwia Nowak, Natalia Jasionowicz, Marcelina Kocmirska, Paulina Hydzik, Hanna Anusz, Hanna Kędzierska, Dorian Kokociński, Maja Skowronek, Aleksandra Gasek, Zuzanna Wilczyńska oraz Michalina Rogacz.

Dziękujemy również organizatorom i opiekunom za przygotowanie tego inspirującego wydarzenia!

Koordynatorką Turnieju była Pani Profesor Weronika Magdziarczyk-Kołomańska.