Muzealno-teatralny trip krakowski

Podróże kształcą, jak wiadomo, nic dziwnego zatem, że korzystamy z możliwości odbywania ciekawych wypraw dzięki wsparciu Fundacji dla Porozumienia Europejskiego „Krzyżowa”. Tym razem uczniowie klasy IIa przemierzali artystyczne przestrzenie stolicy Małopolski. Za nami sporo atrakcji: wizyta i lekcja muzealna w Muzum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, wystawa poświęcona Tadeuszowi Kantorowi w ” Cricotece”, warsztaty w MOCAK-u, wystawa „Gotyk w Karpatach” w Muzeum Narodowym, gościna u samego Józefa Mehoffera. Skoro wyprawa teatralna, to i wieczory widowiskowe. Moc wrażeń i zaskoczeń zapewnili twórcy obejrzanych spektakli:
„Niespodziewanego zwycięstwa Unii Polsko- Czeskiej w Trzeciej Wojnie Światowej” w Teatrze im. J. Słowackiego i „Szewców” w Teatrze Starym. Co bardziej wytrwali dotarli do słynnej „Damy z gronostajem” mistrza Leonarda da Vinci w Muzeum Czartoryskich. A że pogoda sprzyjała, humory dopisywały i sił wystarczyło, wszystkie plany udało się zrealizować.